czw. Paź 17th, 2019

Świat humoru

ekobuszmenka.pl

Jak Asystent Google radzi sobie z wyświetlaniem demotywatorów?

2 min read

W dzisiejszych czasach ludzkość może korzystać z licznych ułatwień w wielu kwestiach. Ma to związek z rozwojem nowych technologii i internetu, dzięki którym we własnych domach można bez ograniczeń oglądać filmy, robić zakupy, a nawet oglądać memy bez konieczności samodzielnego wyszukiwania ich w internecie!

Kiedy internet u swoich podstaw miał przede wszystkim dać możliwość szybkiego kontaktu z całym światem i dostęp do informacji, tak wraz z czasem coraz ważniejsze stało się to, że dzięki sieci człowiek może chociażby zrobić zakupy. Nieważne, czy chodzi o samochód, czy dom, a także skarpetki bądź obiad. Każdy chce zaoszczędzić czas, a internet na to pozwala. Można kupować rzeczy z całego świata, a przy tym towar zostaje dostarczony prosto pod drzwi kupującego. Równie istotne jest to, że dzisiaj ludzie używają internetu do rozerwania się – bardzo popularne stały się np. portale oferujące seriale, filmy, muzykę, a także memy.

Kamieniem milowym w rozwoju nowych technologii był 2007 rok, kiedy Steve Jobs oficjalnie zaprezentował światu pierwszy model z serii iPhone. Urządzenie zmieniło nurt w produkcji telefonów, ale nie tylko, ponieważ kilka lat później, w 2011 roku firma Apple pokazała światu niesamowitą, sztuczną inteligencję o nazwie Siri, pozwalającą na sterowanie głosowe telefonem. Dzięki tej technologii można na przykład zadzwonić do przyjaciela jadąc samochodem, a nawet napisać do niego wiadomość tekstową. Siri może także sprawdzać pogodę, wyszukać informacje w internecie, znaleźć pobliskie restauracje itd. Jednakże jest to technologia dostępna wyłącznie dla osób korzystających z systemu iOS.

W 2016 firma Google stworzyła swój własny odpowiednik Siri, który został nazwany Asystent Google.

Asystent Google, a demotywatory

Asystent Google cieszy się coraz większą popularnością, czemu nie można się dziwić – jest dostępny w zasadzie na wszystkich systemach operacyjnych telefonów komórkowych. Wiele osób wyświetla nawet memy i demotywatory w Asystencie Google! Zasada działania jest bardzo prosta. Wystarczy powiedzieć do telefonu „OK Google”, a następnie podać komendę brzmiącą dla przykładu „pokaż demotywatory o kotach”. To wszystko, Asystent Google w znajdzie interesujące Cię demotywatory i memy w Grafice Google. Tak samo możesz zobaczyć jakiekolwiek inne śmieszne obrazki, mówiąc na przykład „pokaż rysunki Andrzeja Mleczki”, „pokaż memy o sąsiadach” i wiele innych.

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved.