czw. Paź 17th, 2019

Świat humoru

ekobuszmenka.pl

Stand-Up jako alternatywa demotywatorów i śmiesznych filmów

3 min read

Internet jest miejscem, gdzie możemy produktywnie spędzać czas, czytając książki, ucząc się, pracując, rozmawiając z innymi ludźmi…lub trochę mniej produktywnie, na przykład przeglądając media społecznościowe, oglądając śmieszne filmiki lub demotywatory. 
Zwykle spędzamy wtedy czas samotnie, wpatrzeni w ekran komputera lub smartfona, odcięci od realnego świata. Czas przelewa nam się wtedy przez palce i nawet nie obejrzymy się, a już minęła któraś z kolei godzina. Zdarza się, że robimy to samo w towarzystwie innych osób.
Wtedy siedząc wspólnie każdy patrzy się w swój własny telefon lub komputer, a komunikacja odbywa się jedynie poprzez śmiech do ekranu. Czy ten opis wydaje się brzmieć znajomo? 
Czy można to jakoś zmienić? 

Co to właściwie jest Stand-Up?

O Stand-Upie mówimy wtedy, kiedy osoba stojąca na scenie wygłasza monolog, a swoją charyzmą oraz kontaktem z publicznością stara się rozbawić swoich widzów. 
Jednak wykonawca nie przywiązuje większej wagi do całej artystycznej otoczki. Stand-uperowi wystarczy tak naprawdę kawałek podłogi i oczywiście publiczność.
W Polsce powstaje również coraz więcej miejsc i wydarzeń, gdzie początkujący Stand-Uperzy mogą spróbować swoich sił w występach przed publicznością i zasięgnąć opinii na temat swojego pokazu.

Stand-Up a demotywatory 

Różnica między Stand-Upem a demotywatorami jest taka, że na Stand-Up możesz wybrać się ze znajomymi i przeżywać to „w realu”, a demotywatory możesz przeglądać głównie w internecie. 
Przychodząc i oglądając takie wystąpienia możesz stać się swego rodzaju częścią danego pokazu. Czy to nie ciekawsze niż zwykłe przeglądanie obrazków? 
Dodatkowo, będzie to o wiele bardziej interesująca opcja na spotkania ze znajomymi.
Stand-Up a demotywatory – czy da się zastąpić miliony śmiesznych obrazków Stand-Upami?
Teraz możecie wspólnie wybrać się do jakiegoś lokalu i posłuchać śmiesznych monologów. 
A jeśli nadal wolicie spotykać się w domowym zaciszu, to czy nie lepsze będzie oglądanie prawdziwego człowieka, który swoją charyzmą potrafi rozbawić Was do łez?
Z wystąpieniami to jest tak, że w każdym z nich znajdziemy cząstkę duszy artysty. W końcu włożył trochę swojej pracy i zaangażowania, aby dać występ dla innych ludzi. 

Stand-Up a śmieszne filmy

Czy może być coś śmieszniejszego niż krótkie, zabawne filmiki? 
Stand-Up a śmieszne filmy – nieco dłuższe, zabawne filmiki, na których jednak nie dzieje się nikomu żadna krzywda. 
Zwykle żartobliwe filmiki, które znajdujemy w internecie pokazują śmieszne, ale często niebezpieczne sytuacje, które przytrafiły się różnym ludziom. W przypadku Stand-Upów – niebezpieczne sytuacje nie mają tutaj miejsca, a to jedynie monolog artysty wprowadza nas w śmiech. Ograniczenie oglądalności ryzykownych filmików może uchronić niektóre osoby przed wykonywaniem ryzykownych rzeczy tylko dla zwiększenia oglądalności odbiorców w mediach społecznościowych.
Stand-Upy a śmieszne filmiki – fajna, bezpieczna alternatywa, która daje również bardzo dużo frajdy z oglądania.

Co tu więcej opowiadać? Lepiej w tym czasie słuchać Stand-Upów!  

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved.